ביקור שני אצל הרופא – תוצאות הבדיקות, גיל העובר וההעלייה במשקל

הביקור השני במרפאתו של ד”ר הלל וקסלר כחלק ממעקב ההיריון, כולל מעבר על תוצאות הבדיקות שלרוב יהיו תקינות משום שנשים הריוניות הן צעירות ובריאות בדרך כלל. לאחר מכן עורכים בדיקת אולטרסאונד על מנת לוודא את המשך התפתחות ההיריון בהתאם לגילו הכרונולוגי.

ד"ר הלל וקסלרבדיקה תכלול בדיקת CRL, שהיא בדיקה מהקדקוד אל העכוז ולפיה מתאימים את גודל העובר לגיל ההיריון. קביעה זו חשובה בעיקר מתי שגיל ההיריון אינו ברור ומחזורי הווסת אינם סדירים וכן, על מנת לוודא את תאריך הלידה המשוער.

בשלב זה יערוך ד”ר הלל וקסלר שיחה על העלייה במשקל בזמן ההיריון. ככלל, מומלץ לעלות במהלך ההיריון כ-11 ק”ג, כאשר בשלישי הראשון עולים בערך קילו אחד ובכל שליש שלאחריו עולים 5 קילו. 11 ק”ג מורכבים מ 2 וחצי קילו שומן טהור, שמתווסף בעיקר בגלל ירידה בפעילות והוצאת הקלוריות במחצית השנייה של ההיריון. 8.5 הקילוגרמים הנוספים קשורים להריון באופן ישיר ועקיף כאשר 2 קילו הם נוזלים שנאגרו בגוף, 1 קילו שמתווסף לחזה האישה, 1 קילו עבור השלייה, 1 קילו הרחם ובערך 3.5 קילוגרמים לעובר.

ישנה חשיבות עליונה להקפדה על עלייה נכונה במשקל מכיוון שישנם תסמינים שליליים שיכולים להיגרם מכך כמו רעלת הריון, אנמיה, ירידה באיכות החיים ואיכות ההיריון ועוד.  ד”ר הלל וקסלר מציין כי הרעיון בתזונה הנכונה ובעלייה נכונה במשקל בזמן הריון טמונה במתינות ובתזונה מאוזנת המורכבת מכל אבות המזון. לבסוף, בשלב זה יערכו בדיקות שיתקיימו בכל ביקור במסגרת מעקב ההיריון כמו לחץ דם, משקל וחלבון בשתן.

במרפאה של ד”ר הלל וקסלר ניתן לקבל מעקב פרטי מתחילת ההריון ועד סופו מעקב הכולל יחס אישי וגישה לרופא 24 שעות ביממה.